Tym razem nie o odchudzaniu… Prezenty komunijne – co wybrać?


Wiele osób, nie je jakie prezenty komunijne wybrać. Często ludzie zapominają co jest najważniejszego podczas tego dnia i chcą podarować dziecku przystępującego do komunii coś co nie jest absolutnie związane z tym dniem. Komunia to dzień, w którym dziecko po raz pierwszy nawiązuje tak bliską więź z Bogiem dlatego prezenty komunijne powinny być związane właśnie z tym szczególnym dniem i umacniać dziecko we wierze i kontakcie z Bogiem.

Jaki prezent najlepiej wybrać?

Istnieje wiele pomysłów na prezent dla dziecka, które przystępuje do pierwszej komunii świętej najlepsze z nich to takie, które mają związek z tym właśnie świętem. Sprawi to, że dziecko skupi się na tym, że właśnie po raz pierwszy mógł spróbować ciała Bożego a nie na tym jakie prezenty, czy ile pieniędzy dostanie. Prezenty komunijne powinny więc przypominać dziecku o tym niezwykłym dniu i mieć z nim związek. Do takich prezentów należą :

    • Książki pamiątki komunijne – są to książki gdzie osoba wręczająca ten prezent może pogratulować dziecku tego, że stało się teraz częścią Boga. Ten rodzaj prezentu jest najbardziej popularny podczas komunii. To pamiątkowa książka, w której napisane jest czym tak w ogóle jest komunia i tego jest to niezwykle radosny dzień.

  • Złoty łańcuszek z wizerunkiem Marii to prezent komunijny, na który najczęściej decydują się rodzice chrzestni. Jest to niezwykle wartościowy prezent idealny dla każdego dziecka, które przystępuje do komunii. Jego wyjątkowość polega na tym, że jest to prezent, który już zawsze będzie z dzieckiem. Jest to prezent, który jest pamiątką, którą dziecko już zawsze będzie miało. Jest to, więc jeden z najlepszych pomysłów na prezent komunijny. 
  • Trzecim pomysłem na prezenty komunijne jest łańcuszek z krzyżykiem. Jest to prezent działający na tej samej zasadzie co poprzedni. Ten prezent ma o wiele większą wartość od innych, ponieważ jest to prezent, który zostaje z dzieckiem już na zawsze. Często też taki łańcuszek jest noszony na co dzień przez obdarowane nim dziecko.
  • Biblia to jedne z często wybieranych prezentów na komunie. Jest to idealny prezent dla dziecka przystępującego do komunii  ponieważ sprawi, że dziecko pogłębi swoją więź z Bogiem. To prezent komunijny, który na pewno przyda się dziecku wkraczającemu na nową drogę życia.
  • Obrazek z dedykacją jest to prezent niezwykle oryginalny, który na pewno spodoba się każdemu dziecku. Taki prezent na pewno zawiśnie na ścianie w pokoju obdarowanego nim dziecka.

Jak widać istnieje wiele ciekawych i wartościowych prezentów idealnych na tę okazję. Są to prezenty komunijne, które mają przypominać o tym pięknym dniu i pokazywać dziecku co tak na prawdę jest najważniejsze


Witaj!


Marzec 2018
P W Ś C P S N
     
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  Najnowsze komentarze


    Archiwa